Pakiet fotowoltaika Quercu

Dlaczego warto zainstalować fotoogniwa?

 • produkują najczystszą energię, bez spalin, czy reakcji chemicznych
 • ich żywotność przekracza 25 lat na które producent udziela gwarancji
 • jedyna bezobsługowa elektrownia, brak części ruchomych, czy reakcji chemicznych
 • zakład energetyczny odbierze i do tego zapłaci za nadwyżki energii
 • dodatkowo istnieje możliwość uzyskania dofinansowania instalacji z NFOŚiGW

Dlatego przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie Pakiet Fotowoltaika umożliwiający odpowiednie wykonanie systemu Fotowoltaicznego dedykowanego dla Twojego Projektu.

 

Co standardowo zawiera Pakiet?

 • umiejscowienie paneli na połaci dachowej lub schemat instalacji naziemnej
 • umiejscowienie urządzeń i zabezpieczeń w budynku
 • schemat instalacji elektrycznej systemu fotowoltaicznego
 • zestawienie urządzeń i materiałów do wykonania instalacji

Dodatkowo oferujemy:

 • możliwość konsultacji planowanej inwestycji z ekspertem
 • możliwość wyceny kosztów instalacji systemu dla Twojego budynku
 • możliwość zamówienia, dostarczenia i profesjonalnej instalacji kompletnego systemu przez Autoryzowanego Przedstawiciela Marki SKORUT SOLAR Firmę QUERCU

 

Uwaga ! Koszt zakupu pakietu Fotowoltaika (100PLN) zostanie zwrócony w przypadku nabycia paneli w firmie QUERCU.

Dla Klientów STUDIO ATRIUM Firma QUERCU udziela
10% RABATU na PANELE FOTOWOLTAICZNE!


 

Pakiet Fotowoltaika zrealizowano przy współpracy z Autoryzowanym Przedstawicielem producenta paneli Marki Firmą:

LOGO-SKORUT.jpg

 

Adres firmy

Quercu_logo.jpg

Odnawialne Źródła Energii
ul. Zgody 10
43-512 Kaniów
Polska

+48 667 500 706
biuro@quercu.pl
www.quercu.pl

 

 

Najczęściej zadawane pytania

Jak działa panel fotowoltaiczny?

Panel fotowoltaiczny składa się z ogniw wykonanych z krzemu, bardzo powszechnego pierwiastka na ziemi, szyby lub laminatu odpornego na warunki atmosferyczne, w tym gradu oraz koniecznych połączeń, ramy, folii zabezpieczającej oraz przewodów wyjściowych. Brak jest jakichkolwiek części ruchomych, co też powoduje jego długoletnie i bezobsługowe działanie.
Energię elektryczną otrzymujemy dzięki zastosowaniu krzemu, a dokładnie dzięki jego właściwościom półprzewodnikowym. Światło słoneczne oświetlając panel, powoduje powstanie różnicy potencjałów elektrycznych pomiędzy dwoma punktami półprzewodnika. Dzięki temu zjawisku i odpowiednim połączeniom poszczególnych ogniw w panelu, otrzymujemy prąd stały DC w przewodach wyjściowych panelu.
Moc przykładowego Panelu to 250W przy napięciu 30,35V i natężeniu 8,25A, gdy chcemy uzyskać większą moc możemy łączyć panele.
Abyśmy mogli ten prąd wykorzystać do urządzeń o wymaganym zasilaniu AC 230V 50Hz musimy do obwodu włączyć falownik (inwerter), który zamieni prąd stały DC, na prąd przemienny AC 230V o częstotliwości równej częstotliwości sieci energetycznej.
Poniżej znajdą Państwo bardzo uproszczony schemat takiego obwodu, lecz montaż należy pozostawić osobom z odpowiednimi uprawnieniami, gdyż porażenie prądem stanowi poważne zagrożenie dla Państwa zdrowia, a nawet życia.

 

schemat.jpg

Instalacja naziemna czy dachowa?

Wybór danego rodzaju instalacji jest głównie podyktowany Państwa decyzją, jednak aby ją łatwiej podjąć postaramy się przybliżyć główne wymogi, ale także wady i zalety obu rozwiązań.

Dachowa:

- wymaga abyśmy mieli do dyspozycji południową połać dachu, dopuszczalne jest odchylenie na W lub E, ale im większe tym mniejszy uzysk roczny energii
- optymalny kąt nachylenia paneli fotowoltaicznych wynosi ok 35 ̊, dlatego dobrze jeśli kąt nachylenia dachu zawiera się w granicach 30 – 45 ̊, z tym że każde odchylenie od optimum zmniejsza uzysk roczny energii, ale na szczęście nie są to duże wartości
- należy zachować odstępy od instalacji odgromowej
- należy zachować odstępy od wszelkich konstrukcji na dachu typu komin, które mogłyby zacieniać panele
- instalacja dachowa wymaga dodatkowego uziemienia

Zaletą z pewnością jest:

- mały koszt konstrukcji
- wykorzystanie „wolnej” przestrzeni na dachu
- zazwyczaj zapewniony dostęp do niezacienionej powierzchni

Wadą będzie:

- brak możliwości odśnieżania
- koszty dodatkowego uziemienia

Naziemna:

- wymaga powierzchni działki (ok 6m2/1KWp) o dobrym nasłonecznieniu czyli bez zacienień w całym roku
- z uwagi na konieczność posadowienia słupów wsporczych w gruncie, należy zachować bezpieczny odstęp od wszelkich rurociągów i innej infrastruktury podziemnej

Zaletą z pewnością jest:

- możliwość uzyskania idealnego azymutu i kąta nachylenia dla maksymalizacji uzysku rocznego
- brak konieczności dodatkowego uziemienia
- możliwość łatwego odśnieżania lub mycia paneli

Wadą będzie:

- wyższa od dachowej cena konstrukcji
- konieczność wykonania dodatkowych prac ziemnych
- zajęta część działki

W przypadku braku warunków dla obu powyższych rozwiązań, można także zastosować montaż na elewacji budynku, do którego służą odpowiednio skonstruowane stelaże wsporcze.

Jaka jest sprawność paneli?

Producenci podają różne wartości, a najczęściej spotykanymi są z zakresu od 15% do 17%.
Sprawność jednak można skorygować powierzchnią zainstalowanych Paneli. Jak?
Jeśli dysponujemy odpowiednią powierzchnią i zakupimy panele o mniejszej sprawności za adekwatnie niższą cenę, to okazać się może, że dorównanie do mocy paneli o wyższej sprawności poprzez zwiększenie powierzchni paneli mniej sprawnych będzie wyjściem tańszym, a produkcję prądu uzyskamy na tym samym poziomie.
Wydawać by się mogło zatem, że warto kupić najtańsze, niestety nie, gdyż wchodzi w grę jakość wykonania, która wprost przekłada się na żywotność paneli, a dokładnie na spadek ich sprawności podczas użytkowania. Na rynku jest sporo paneli o bardzo niskiej cenie, niestety jest to zazwyczaj okupione ich jakością i mimo, iż na wstępie będą one posiadały moc znamionową zgodną z danymi podanymi przez producenta to w szybkim czasie będą traciły swą sprawność, za przyczyną mikropęknięć ogniw powstałych przy ich produkcji.
Jak się przed tym ustrzec?
Sposób jest dość prosty - kupując produkty renomowanych producentów od Autoryzowanych Przedstawicieli, zyskując sobie w ten sposób pewność dotrzymania warunków gwarancji.


Czy muszę przyłączać instalację do sieci?


Przyłączenie instalacji nie jest obowiązkowe.


Co muszę zrobić aby zakład energetyczny przyłączył instalację do sieci?

Wszystko zależy od aktualnego przyłącza budynku do sieci. Jeśli dane przyłącze odpowiada mocą instalacji fotowoltaicznej to wystarczy złożenie w zakładzie energetycznym zgłoszenia przyłączenia mikroinstalacji do sieci, a zakład przygotuje nową umowę i po jej podpisaniu przyłączy instalację.


Czy panele są w stanie zaspokoić 100% zapotrzebowania na energię mojego budynku?

Wiele osób z powodzeniem użytkuje tzw. systemy wyspowe. Podstawowym minusem jednak instalacji wyspowych jest fakt, iż słońce w nocy nie świeci, dlatego aby zapewnić stałe zasilanie budynku w energię elektryczną musimy zastosować akumulatory. I tutaj sprawa się komplikuje, gdyż akumulatory to dodatkowy spory koszt, a nawet jeśli założymy 3 dobowy zapas mocy to i tak może się okazać, że energii po prostu zabraknie w zimowe pochmurne dni. Drugą kwestią to fakt żywotności akumulatorów, który jak wiemy jest stosunkowo krótki porównując do żywotności fotoogniw.
Dlatego jeśli tylko mamy dostęp do sieci energetycznej to zdecydowanie lepszym systemem jest tzw. on-grid, czyli z przyłączeniem do sieci. W takim rozwiązaniu będziemy mogli odsprzedawać nadwyżki energii do sieci, a w okresach gdy system fotowoltaiczny nie dostarcza energii zasilać dom z energii dostarczanej przez Zakład Energetyczny.


Czy trzeba coś serwisować?

Zasadniczo nie, jeśli na bieżąco monitorujemy pracę systemu (jak wiemy nawet w zwykłej instalacji powinniśmy okresowo dokonywać sprawdzenia działania zabezpieczeń – tylko czy ktoś o tym pamięta?) i dbamy o czystą powierzchnię paneli, gdyż nawet małe częściowe zacienienie np. opadłymi liśćmi może powodować nieprawidłową tym samym mniej wydajną pracę systemu. Przy usuwaniu np. liści należy jednak pamiętać o ostrożnym obchodzeniu się z Panelami, aby ich nie uszkodzić mechanicznie, a przede wszystkim o tym, że instalacja jest cały czas pod napięciem. Dlatego zalecanym jest, aby takie prace wykonywały osoby uprawnione do obsługi urządzeń elektroenergetycznych.


Czy to mi się zwróci?

To pytanie wszystkich nas nurtuje przy podejmowaniu każdej inwestycji, bo zakup systemu fotowoltaicznego to jest inwestycja, a nie zakup konsumpcyjny, gdyż od pierwszego dnia działania będzie generował dla nas przychody. Jak duże będą to przychody i w jaki sposób realizowane czy to przez sprzedaż energii do ZE, czy z tytułu nie pobranej energii z sieci, czy też z tytułu sprzedaży zielonych certyfikatów, będzie zależało od wielu kwestii. Najważniejszą kwestią na dziś jeżeli chodzi o wysokość przychodów jest ilość energii zużywanej na własne potrzeby, gdyż to z tego tytułu możemy osiągnąć najwyższe przychody względem ilości wyprodukowanej energii. Przychód zawsze jest zależny od produkcji, zatem aby maksymalizować przychody należy maksymalizować produkcję, lecz żeby to się przełożyło na dochody musimy pamiętać o minimalizacji kosztów. Tutaj pojawia się druga równie ważna dla czasu zwrotu z inwestycji, o ile nie ważniejsza kwestia, czyli jakość doboru i montażu instalacji, od której wprost zależy ilość uzyskanej energii do poniesionych nakładów.
Jak Państwo widzicie, trudno zatem podawać uniwersalne ramy czasowe i wysokość zwrotu z inwestycji w system fotowoltaiczny, niemniej jest to bardzo ważna kwestia.
Firma Quercu sporządzając dla Państwa ofertę dostawy i montażu systemów fotowoltaicznych na Państwa prośbę przygotuje nieodpłatnie indywidualną analizę planowanej przez Państwa inwestycji pod kątem jej efektywności i udzieli informacji na temat aktualnie dostępnych funduszy wsparcia takich inwestycji, czy to w postaci dotacji, czy też preferencyjnych form finansowania.


Czy istnieją tańsze „zamienniki”?

Rozważając inwestycję w system fotowoltaiczny, czy też później zakupu poszczególnych jego elementów, musimy pamiętać o tym, że taka instalacja powinna pracować bezawaryjnie przez 25-30 lat. Aby osiągnąć tak długi okres bezawaryjnej eksploatacji, wszystkie elementy systemu muszą ze sobą idealnie współpracować, muszą się cechować jednakowo wysoką jakością i żywotnością, bo jak wiemy wytrzymałość łańcucha mierzymy wytrzymałością najsłabszego ogniwa. Nie bez znaczenia tutaj pozostaje także kwestia jakości samego montażu, który ma bardzo duży wpływ nie tylko na wydajność systemu, ale także na jego żywotność.
Zważając na powyższe z pewnością łatwo sobie Państwo odpowiedzą na pytanie czy warto zaoszczędzić kilka czy kilkanaście procent na inwestycji, która ma nam służyć przez wiele lat.

Twój koszyk

Nie masz nic w koszyku

  Facebook

  Darmowy katalog

  Logowanie

  Zapomniałem hasła

  Nie masz konta?

  Zarejestruj się. Zyskasz większe możliwości, kontrolę nad korespondencją, komentarzami i swoimi transakcjami, a także dostęp do dodatkowych materiałów oraz promocji.

  Rejestracja konta

  Regulamin

  Masz już konto?

  Zapomniałem hasła

  Studio AtriumKonsultant

  Nie znalazłeś projektu, jakiego szukałeś? Opisz go nam! Postaramy się go znaleźć dla Ciebie. Masz dodatkowe pytania? Wystarczy je napisać - my odpowiemy.

  na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymania odpowiedzi zgodnie z oświadczeniem. Szczegóły

  Możesz także skorzystać z infolinii. Konsultant pomoże Ci wybrać projekt i załatwi wszelkie formalności z zamówieneim!

  Numer naszego konsultanta 33 822 94 96

  Lub wybierz parametry projektu i kliknij przycisk "Pokaż projekty" znajdujący się pod formularzem

  • Powierzchnia użytkowa

   m2
  • Powierzchnia zabudowy

   m2
  • Powierzchnia całkowita

   m2
  • Szerokość | długość działki

   | m
  • ilość pokoi na parterze:

   (0) (0) (0) (0) (0)
  • ilość pokoi na II kondygnacji:

   (0) (0) (0) (0) (0)
  • Ilość łazienek

   Na parterze (0) (0)
   Na II kondygnacji (0) (0)
  • Funkcja - opcje dodatkowe

   • (0)
   • (0)
   • (0)
   • (0)
   • (0)
   • (0)
  • (0)
   (0)
  • (0)
   (0)
  • Garaż

   (0) (0) (0)
  • Piwnica

   (0) (0)