Forum

  • reV

    niezarejestrowany
  • Kupiłem w maju projekt Winston VII, okazało się że mam pewne ograniczenia w umiejscowieniu go na działce i troszkę kolidował mi wjazd ze skarpą. Tymczasem znalazłem Winston IX, więc po małych przeróbkach projektu Winston VII (na paliwo stałe) buduję Winstona IX (tylko dłuższego o metr). 13.11.2013 wbita pierwsza łopata, zobaczymy jak to będzie szło. Postaram się założyć jakiś blog i wrzucić kilka zdjęć. Przyznam, że póki co wytyczone wymiary sprawiają wrażenie całkiem sporego w terenie.

    utworzony: 18-11-2013 (12:41:04) Winston IX
    Odpowiedz
  • zaf

    niezarejestrowany
  • @reV: Mnie również bardzo podoba się ten projekt, w necie nie ma żadnych zdjęć z budowy także super że za Twoim pośrednictwem będę mógł cieszyć oczy :). Jak założysz bloga to daj znać tutaj. Z góry wielkie dzięki :) Powodzenia życzę !

    utworzony: 19-11-2013 (11:41:34)
  • zaf

    niezarejestrowany
  • A możesz napisać jakie zmiany będziesz wprowadzał? Ja bym podzielił garderobę 7 pomiędzy te dwa pokoje i zrobił w tych wnękach szafy. Z części kotłowni zrobiłbym małą łazienkę z wejściem z korytarza. Wtedy drzwi z garażu do korytarza musiałyby być tu gdzie w projekcie jest szafa w przedsionku. Zrobiłbym również bezpośrednie przejście z przedsionka do kuchni. Poza tym chyba lepiej byłoby przenieść kominek na ścianę "z telewizorem". Takie moje marzenia :):).

    utworzony: 19-11-2013 (11:55:28)
  • reV

    niezarejestrowany
  • @zaf: Tak jak pisałem, ja mam zakupiony projekt Winston VII na paliwo stałe, a więc kotłownia jest większa, jak i sam budynek w części garażowej jest wysunięty nie o 5,50m, a o 6,30m. Z Winstona IX chcę wziąć przede wszystkim wjazd do garażu z lewej strony. Przeróbek nie ma zbyt wiele. W kotłowni zamiast okna mam wyjście na zewnątrz, co jak wiadomo w przypadku paliwa stałego jest dobrym rozwiązaniem. Spiżarnię mam podzieloną na pół, bo koniecznie chcia??em osobno samą toaletę, a architekt stwierdził, że to dobre i wystarczające miejsce. Poza tym zmieniłem jeszcze typ słupka w lawym górnym rogu przy dużych oknach ze stalowego na żelbetowy. Jakoś takie rozwiązanie jest prostsze konstrukcyjnie i bardziej do mnie przemawia. Zastanawiam się jeszcze jak ugryźć temat przejścia z domu bezpośrednio do garażu i dopiero z garażu do kotłowni, ale to zobaczę w trakcie jak nabierze kształtów :)

    utworzony: 20-11-2013 (12:34:14)
  • zaf

    niezarejestrowany
  • @reV: W sumie nie pomyślałem, żeby tam umieścić toaletę, ale faktycznie fajny pomysł. Przejście z garażu do przedsionka pewnie wyjdzie kosztem szafy w przedsionku i części kotłowni. Ale i tak przestrzeń garaż - kotłownia będziesz miał olbrzymią (jeśli jest dłuższa o metr) także mała strata

    utworzony: 21-11-2013 (08:51:32)
    Odpowiedz
  • Wizualizacja
  • Rzut parteru
  • Rzut piętra
  • Rzut poddasza
Render

Twój koszyk

Nie masz nic w koszyku

    Facebook

    Pomoc

    Lub wybierz parametry projektu i kliknij przycisk "Pokaż projekty" znajdujący się pod formularzem

    • Powierzchnia użytkowa

      m2
    • Powierzchnia zabudowy

      m2
    • Powierzchnia całkowita

      m2
    • Szerokość | długość działki

      | m
    • Maks. szerokość elewacji frontowej

      m
    • ilość pokoi na parterze:

      (0) (0) (0) (0) (0)
    • ilość pokoi na II kondygnacji:

      (0) (0) (0) (0) (0)
    • Ilość łazienek

      Na parterze (0) (0)
      Na II kondygnacji (0) (0)
    • Funkcja - opcje dodatkowe

      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
    • (0)
      (0)
    • (0)
      (0)
    • (0)
      (0)
    • Garaż

      (0) (0) (0)
    • Piwnica

      (0) (0)