Forum

  • Paweł

    niezarejestrowany
  • Dzień dobry, zastanawiam się nad projektem Pliszka V. Zamierzam zastosować GWC i rekuperację, czy jest wariant projektu uwzględniający takie instalacje? Czy garaż powinien być objęty taka wentylacją? W takiej sytuacji zapewne będzie potrzebne wyjście na strych, chociażby w celach okresowej inspekcji instalacji i rekuperatora. Czy macie państwo sugestie dotyczące usytuowania schodów strychowych?
    Dodatkowe pytanie o możliwość zastosowania stropu gęsto-żebrowego; mam fatalne doświadczenia ze stropem lekkim z ociepleniem z wełny mineralnej - przez jakąś szczelinę dostały mi się na strych kuny i bezskutecznie z nimi walczyłem przez 15 lat.

    utworzony: 18-08-2020 (16:17:31) Pliszka V
    Odpowiedz
  • Studio Atrium

  • Dzień dobry,


    Źródłem ciepła w projekcie Pliszka V jest kocioł gazowy, ale może Pan zastosować GWC. Tego typu modyfikacje proszę wykonać na etapie adaptacji projektu do warunków miejscowych. W Pliszce V zastosowano wentylację grawitacyjną, ale mamy również do tego projektu schemat rekuperacji. Jest to odrębne opracowanie, które projektant adaptujacy włącza do projektu budowlanego na etapie adaptacji do warunków miejscowych, przy okazji wykreślając z projektu niepotrzebne kominy. System rekuperacji nie obejmuje kotłowni i garażu. W tych pomieszczeniach należy pozostawić kanały, zapewniające wentylację grawitacyjną. Wyłaz strychowy zaprojektowano w garażu.


    Istnieje możliwość zmiany stropu na gęstożebrowy, ale jest to zmiana ingerująca w układ konstrukcyjny budynku.Nasza pracownia nie wykonuje takich modyfikacji, ale wyrażamy pisemną zgodę na zmiany, na podstawie której może je wprowadzić lokalny projektant, który będzie adaptował projekt do warunków miejscowych. W temacie kun proszę pomyśleć o zainstalowaniu wokół budynku instalacji elektrycznej, która pod odpowiednim, ale bezpiecznym napięciem odstrasza kuny, ponieważ zmiana technologii wykonania stropu nie daje gwarancji, że kuny nie dostaną się na strych.


    Pozdrawiamy.

    utworzony: 19-08-2020 (14:09:01)
    Odpowiedz
  • Wizualizacja
  • Rzut parteru
  • Rzut piętra
  • Rzut poddasza
Render

Twój koszyk

Nie masz nic w koszyku

    Facebook

    Pomoc

    Lub wybierz parametry projektu i kliknij przycisk "Pokaż projekty" znajdujący się pod formularzem

    • Powierzchnia użytkowa

      m2
    • Powierzchnia zabudowy

      m2
    • Powierzchnia całkowita

      m2
    • Szerokość | długość działki

      | m
    • Maks. szerokość elewacji frontowej

      m
    • ilość pokoi na parterze:

      (0) (0) (0) (0) (0)
    • ilość pokoi na II kondygnacji:

      (0) (0) (0) (0) (0)
    • Ilość łazienek

      Na parterze (0) (0)
      Na II kondygnacji (0) (0)
    • Funkcja - opcje dodatkowe

      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
    • (0)
      (0)
    • (0)
      (0)
    • (0)
      (0)
    • Garaż

      (0) (0) (0)
    • Piwnica

      (0) (0)