Forum

  • Bartek

    niezarejestrowany
  • Witam

    Projekt bardzo mi się podoba i jestem w zasadzie zdecydowany na niego, jest jednak kilka "-" które chciałbym zamienić na "+":

    Wysokość ścian zewnętrznych podniesiona o 20-30 cm - mam 2m wzrostu i skosy nie są mi przyjazne (Jak to wpłynie na koszt projektu jak i koszt samego domu?)

    Zamiana miejscami wejścia z łazienką, co zmieniłoby też architekturę dachu (to powinno obniżyć koszty budowy, prawda?)

    Kolejna sprawa, chciałbym przesunąć ścianę dzielącą pokój dzienny od pokoju nr 5, skracając pokój nr 5 o około 1.5m (Zrobiliśmy z dziewczyną analizę gdzie spędzamy najwięcej miejsca i salon z kuchnią wygrywają nad innymi pomieszczeniami, dlatego zależy nam na dużym i funkcjonalnym salonie z aneksem oraz kominkiem/kozą).

    I ostatnia modyfikacja, chciałbym powiększyć taras, chciałbym żeby miał około 5m x 5m.

    Ile kosztowałby ten projekt po modyfikacjach?

    utworzony: 08-08-2020 (08:14:35) Tenda
    Odpowiedz
  • Studio Atrium

  • Witam,


    cieszymy się, że projekt się Panu podoba.


    Zwiększenie wysokości i zamiana miejscami przedsionka z łazienką to zmiany istotne, ale pod względem konstrukcyjnym ich wprowadzenie nie stanowi problemu. Podobnie rzecz się ma z powiększeniem tarasu. Bardziej problematyczne będzie powiększenie pokoju dziennego poprzez przesunięcie ściany w kierunku pokoju nr 5, ponieważ tuż przy niej znajduje się słup podpierający konstrukcję dachu. Po przesunięciu ściany słup znajdzie się w części pokoju dziennego, więc prawdopodobnie będzie Pan chciał go przesunąć, a to wiąże się z koniecznością wymyslenia nowego sposobu na podparcie konstrukcji dachu.


    Na chwilę obecną nasza pracownia nie wykonuje zmian w projektach, więc ich wprowadzeniem musiałby zająć się lokalny projektant, który będzie adaptował projekt do warunków miejscowych. Z naszej strony wydamy pisemną zgodę na zmainy

    utworzony: 12-08-2020 (11:39:39)
    Odpowiedz
  • Wizualizacja
  • Rzut parteru
  • Rzut piętra
  • Rzut poddasza
Render

Twój koszyk

Nie masz nic w koszyku

    Facebook

    Pomoc

    Lub wybierz parametry projektu i kliknij przycisk "Pokaż projekty" znajdujący się pod formularzem

    • Powierzchnia użytkowa

      m2
    • Powierzchnia zabudowy

      m2
    • Powierzchnia całkowita

      m2
    • Szerokość | długość działki

      | m
    • Maks. szerokość elewacji frontowej

      m
    • ilość pokoi na parterze:

      (0) (0) (0) (0) (0)
    • ilość pokoi na II kondygnacji:

      (0) (0) (0) (0) (0)
    • Ilość łazienek

      Na parterze (0) (0)
      Na II kondygnacji (0) (0)
    • Funkcja - opcje dodatkowe

      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
    • (0)
      (0)
    • (0)
      (0)
    • (0)
      (0)
    • Garaż

      (0) (0) (0)
    • Piwnica

      (0) (0)