Forum

  • Bożka

    niezarejestrowany
  • Jestem zmuszona przez MPZP wybrać projekt domu z kątem nachylenia dachu 38 stopni , nie wiem czy nie potrafię znaleźć innych projektów domów parterowych o powierzchni użytkowej nie większej niż 115 m 2 i wymaganym kątem, czy poza Merlin SP SZ takich nie ma ?. Czy ktoś wybudował taki dom i może z praktyki powiedzieć czy to źle nie wygląda ?


    (mój email: najda.bozena@gmail.com)

    utworzony: 03-01-2018 (14:26:57) Merlin SP SZ
    Odpowiedz
  • Studio Atrium

  • Witam.


    W domach parterowych bez użytkowego poddasza zwykle projektuje się mniejszy kąt nachylenia dachu, dlatego ilość propozycji z kątem 38 stopni jest bardzo niewielka. Poza wpomnianym już przez Panią Merlinem SP SZ, taki kat ma projekt domu Ricardo X Lift. Proszę również o obejrzenie projektu domu Pelikan VII, projektu domu Pelikan VIII i projektu domu Jagienka w których kąt nachylenia dachu wynosi 36 i 37 stopni. Tak niewielką zmianę kąta może wprowadzić w projekcie architekt adaptujący.

    utworzony: 04-01-2018 (10:22:41)
  • Dowgird

    niezarejestrowany
  • Pokaże w połowie roku. Niestety koszty w tym roku znowu poszły do góry i prawdopodobnie będę ciął garaż, przynajmniej w tym pierwszym etapie. Potem jeszcze pomyślę czy go zostawić czy np. wykonać wiatę na 2 auta, widziałem już to rozwiązanie i fajnie wyglądało a jednak sporo zaoszczędzonych pieniędzy. Jeśli chodzi o ten kąt nachylenia to tutaj skłaniałem się do zmiany na 30 stopni, tak jak w pozostałych Merlinach, ale obecnie go zostawiam ze względu na małe pokoje dla dzieci, więc furtka do adaptacji poddasza zostaje choćby wykorzystując tu wyjątkowo szerszy korytarz (190cm). Napewno kilka zmian odnośnie okien i ogrzewanie na gaz.

    (mój email: abidien@icloud.com)

    utworzony: 10-01-2018 (15:02:54)
    Odpowiedz
  • Wizualizacja
  • Rzut parteru
  • Rzut piętra
  • Rzut poddasza
Render

Twój koszyk

Nie masz nic w koszyku

    Facebook

    Pomoc

    Lub wybierz parametry projektu i kliknij przycisk "Pokaż projekty" znajdujący się pod formularzem

    • Powierzchnia użytkowa

      m2
    • Powierzchnia zabudowy

      m2
    • Powierzchnia całkowita

      m2
    • Szerokość | długość działki

      | m
    • Maks. szerokość elewacji frontowej

      m
    • ilość pokoi na parterze:

      (0) (0) (0) (0) (0)
    • ilość pokoi na II kondygnacji:

      (0) (0) (0) (0) (0)
    • Ilość łazienek

      Na parterze (0) (0)
      Na II kondygnacji (0) (0)
    • Funkcja - opcje dodatkowe

      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
    • (0)
      (0)
    • (0)
      (0)
    • (0)
      (0)
    • Garaż

      (0) (0) (0)
    • Piwnica

      (0) (0)