Forum

  • dejavu

    niezarejestrowany
  • Witam, Przeglądałem już sporo projektów z serii Pliszka, Merlin, Pelikan oraz Ibis. Ze wszystkich najbardziej jeśli chodzi o układ odpowiada mi Pelikan III, aczkolwiek z tego co czytam w komentarzach poniżej, domek używa trochę innych rozwiązań niż docelowo chciałbym zastosować. Interesowałoby mnie przede wszystkim:
    - zmiana kąta nachylenia dachu na 30 stopni (ewentualna możliwość adaptacji poddasza)
    - zmiana stropu na nośny (płyta żelbetowa lub gęstożebrowy), czytałem że wymagałoby to również zmiany ścian konstrukcyjnych na nośne
    - przedłużenie budynku od frontu (kuchnia dłuższa o ok. 1m)
    - ewentualne zmiany w stolarce okiennej i jej umiejscowieniu.
    - przedłużenie budynku od tyłu (od strony sypialni, docelowo miałoby to poszerzyć łazienkę o ok 1m)

    Czy powyższe zmiany mogą zostać wprowadzone na etapie adaptacji? czy wymagają dodatkowej zgody? Ewentualnie czy Państwo są w stanie takie zmiany nanieść i z jaką dopłatą może się to wiązać? lub może jest jeszcze jakiś projekt który przeoczyłem a spełniałby powyższe kryteria (Merlin III i IV są podobne ale budynek jest nieco węższy przez co kuchnia robi się mała (interesowałoby mnie ok 10m2) i zależałoby mi na pomieszczeniu spiżarni), to samo dotyczy pokoi - Merlin ma niecałe 8m2. Pozdrawiam


    (mój email: lysander@poczta.fm)

    utworzony: 21-03-2017 (11:19:17) Pliszka III
    Odpowiedz
  • Studio Atrium

  • Witam. Pliszka, Ibis i większość projektów domów z serii Pelikan to domy parterowe z lekkim stropem w postaci sufitu podwieszonego do kleszczy. Zmiana kąta nachylenia dachu nie jest w tym wypadku wystarczająca do adaptacji poddasza na cele mieszkalne. Jeśli interesuje Pana poddasze do adaptacji to optymalnym rozwiązaniem jest strop nośny (płyta żelbetowa lub gęstożebrowy) a taki strop wymaga podparcia przez ściany nośne na parterze. Dlatego pod tym względem lepszą propozycją są dwa projekty domów z serii Merlin, które mają strop nośny i strych, który w przyszłości można adaptować na cele mieszkalne: MERLIN II oraz MERLIN IV. Aby trochę powiększyć powierzchnię kuchni i pokojów, można wydłużyć bryłę budynku. Nasza pracownia nie zajmuje się wprowadzaniem tego typu modyfikacji ale wyrażamy bezpłatnie pisemną zgodę, na podstawie której zmiany może wykonać lokalny architekt adaptujący i z nim musiałby Pan uzgodnić cenę zmian. Podobnie rzecz się ma ze zmianami w zakresie stolarki okiennej i drzwiowej.

    utworzony: 21-03-2017 (16:19:55)
  • dejavu

    niezarejestrowany
  • Witam,
    Dziękuję za szybką odpowiedź. Użytkowe poddasze nie jest dla mnie w tym wypadku priorytetem, mimo wszystko chciałbym zastosować strop nośny (nawet gdyby poddasza nie adoptować na użytkowe). W tym wypadku projekty Merlin II i IV mimo że posiadają już rozwiązanie ze stropem nośnym wymagałyby dość sporo zmian w układzie i wielkości pomieszczeń - kuchnia docelowo chciałbym żeby miała ok 10m2 + spiżarnie, pokoje tak jak w Pliszce III przynajmniej 10m2 oraz łazienkę o szerokości przynajmniej 2m. W przypadku Merlina II i IV jest jeszcze kwestia tego że budynek jest 0.5 m węższy oraz fakt, że umieszczenie schodów poszerzyło korytarz, zwężając tym samym kuchnie oraz salon. Być może zmiany które chciałbym dokonać na etapie adaptacji byłyby mimo wszystko prostsze do wykonania na projekcie Pliszka III.
    Czy w przypadku gdybym jednak zdecydował się na adaptację Pliszki III z zmianami jakie wymieniłem w pytaniu wyżej, na wszystkie z nich również otrzymałbym bezpłatna pisemną zgodę czy dotyczy to ewentualnych zmian dla wymienionych projektów Merlin?
    Chodzi głownie o zmiany na ??ciany nośne, strop nośny oraz zmiany w więźbie dachowej na konstrukcję tradycyjną. Dodatkowo, czy podwyższenie wysokości do sufitu z 2.60m na 2.70m to też nie będzie problem?
    Pozdrawiam,
    Adam

    (mój email: lysander@poczta.fm)

    utworzony: 22-03-2017 (10:45:31)
  • Studio Atrium

  • Panie Adamie,
    Jeśli zdecyduje się Pan na zakup projektu Pliszka III, otrzyma Pan bezpłatnie pisemną zgodę na zmiany, na podstawie której zmiany będzie mógł wprowadzić architekt adaptujący. W związku z tym, że tego rodzaju zmiany ingerują w układ konstrukcyjny budynku, proszę je przed zakupem projektu mówić z architektem adaptującym.

    utworzony: 22-03-2017 (14:35:31)
    Odpowiedz
  • Wizualizacja
  • Rzut parteru
  • Rzut piętra
  • Rzut poddasza
Render

Twój koszyk

Nie masz nic w koszyku

    Facebook

    Pomoc

    Lub wybierz parametry projektu i kliknij przycisk "Pokaż projekty" znajdujący się pod formularzem

    • Powierzchnia użytkowa

      m2
    • Powierzchnia zabudowy

      m2
    • Powierzchnia całkowita

      m2
    • Szerokość | długość działki

      | m
    • Maks. szerokość elewacji frontowej

      m
    • ilość pokoi na parterze:

      (0) (0) (0) (0) (0)
    • ilość pokoi na II kondygnacji:

      (0) (0) (0) (0) (0)
    • Ilość łazienek

      Na parterze (0) (0)
      Na II kondygnacji (0) (0)
    • Funkcja - opcje dodatkowe

      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
    • (0)
      (0)
    • (0)
      (0)
    • (0)
      (0)
    • Garaż

      (0) (0) (0)
    • Piwnica

      (0) (0)