Forum

  • Inwestor

    niezarejestrowany
  • Dzień dobry, czy istnieje możliwość zwiększenia metrażu pokoi 8 i 9? Jakie tu mamy pole manewru? Jakie rozwiązanie? Dziękuję

    utworzony: 31-07-2016 (08:44:16) Pliszka III
    Odpowiedz
  • Studio Atrium

  • Witam. Celem takiego zabiegu było powiększenie projektu domu Pliszka II do rozmiarów Pliszki III, dodając to co zyskaliśmy tylko na te dwie sypialnie. Można to zrobić jeszcze raz przesuwając całą sypialnie 6 do tyłu jeszcze bardziej(powiększając tym samym również taras) i wtedy tą zyskaną powierzchnie rozłożyć na pokoje 8 i 9 nie ruszając powierzchni łazienki i kotłowni. Wydłuży się też korytarz ale to normalne. Tylko w nieskończoność bym tego nie ciągną, bo zwiększa się też powierzchnia dachu, stropu itd., a to są koszty. Sama zmiana nie jest jednak jakoś skomplikowana.

    utworzony: 01-08-2016 (08:24:25)
  • Inwestor

    niezarejestrowany
  • Dziękuję za odpowiedź. Chcielibyśmy dostosować projekt do naszych potrzeb. Tak zwaną sypialnię rodziców (16-metrową) chcielibyśmy zaadaptować na gabinet/studio (zalezy nam, by był on usytuowany na końcu domu i miał wyjście do ogrodu), dwie mniejsze sypialnie na sypialnię małżeńską i pokój gościnny. Ich metraż 10 m2 wydaje nam się za mały. 13 m2 dla każdego pokoju to byłaby powierzchnia optymalna. Czy przesunięcie o 6 metrów wydaje się Państwu sensowne/racjonalne? Czy zmianę nanosi Państwa studio? Jakie są dodatkowe koszty? Pozdrawiam

    utworzony: 01-08-2016 (17:59:25)
  • Studio Atrium

  • Witam,

    Aby uzyskać te dwie sypialnie o powierzchni ok. 13mkw, nie trzeba wydłużać budynku o 6 m, wystarczy 1,5 m, czyli mniej więcej o szerokość tej łazienki nr 7 trzeba wydłużyć budynek. Na taką zmianę wydamy bezpłatną zgodę, a jak Państwo będą chcieli poczekać, to możemy sami coś takiego wykonać. Wycenę posłałem na maila.

    utworzony: 02-08-2016 (09:17:00)
  • Inwestor

    niezarejestrowany
  • Dziękuję bardzo. To dobra wiadomość :-) W projekcie strych jest do użytku? Tzn. jako miejsce do przetrzymywania różnych rzeczy, nie do zamieszkania?

    utworzony: 02-08-2016 (14:31:50)
  • Studio Atrium

  • Strych nie jest użytkowy, to lekka konstrukcja, ale jakieś lekkie rzeczy można tam przechowywać (powiedzmy 50kg/mkw).

    utworzony: 02-08-2016 (15:25:27)
  • Inwestor

    niezarejestrowany
  • Dziękuję. "Na taką zmianę wydamy bezpłatną zgodę, a jak Państwo będą chcieli poczekać, to możemy sami co?? takiego wykonać. Wycenę posłałem na maila." - niestety żaden mail do mnie nie dotarł.

    utworzony: 03-08-2016 (20:11:19)
  • Studio Atrium

  • Proszę poszukać w spamie, dzisiaj wysłałem ponownie maila do Pani.

    utworzony: 04-08-2016 (09:03:09)
  • Inwestor

    niezarejestrowany
  • Dzień dobry, rzeczywiście oba maile znalazłam w spamie. Dziękuję bardzo. Czy w oddziale w Raszynie można zapoznać się z całą dokumentacją projektu?
    Pozdrawiam!

    utworzony: 19-08-2016 (07:24:39)
  • Studio Atrium

  • Tak, tylko proszę parę dni wcześniej zadzwonić do Raszyna i poprosić, aby zamówili u nas ten projekt, nie mają go na stanie.

    utworzony: 19-08-2016 (08:35:03)
  • Margum

    niezarejestrowany
  • Inwestor: możesz mi przesłać koszty powiększenia pokoi do 13m2, też wpadłem na taki pomysł

    utworzony: 20-10-2016 (21:52:03)
  • Studio Atrium

  • Na chwile obecną nie zajmujemy się wprowadzaniem tego typu zmian. Wyrażamy bezpłatnie pisemną zgodę na zmiany na podstawie której zmiany może wykonać lokalny architekt który będzie adaptował projekt do warunków miejscowych.

    utworzony: 24-10-2016 (16:21:10)
    Odpowiedz
  • Wizualizacja
  • Rzut parteru
  • Rzut piętra
  • Rzut poddasza
Render

Twój koszyk

Nie masz nic w koszyku

    Facebook

    Pomoc

    Lub wybierz parametry projektu i kliknij przycisk "Pokaż projekty" znajdujący się pod formularzem

    • Powierzchnia użytkowa

      m2
    • Powierzchnia zabudowy

      m2
    • Powierzchnia całkowita

      m2
    • Szerokość | długość działki

      | m
    • Maks. szerokość elewacji frontowej

      m
    • ilość pokoi na parterze:

      (0) (0) (0) (0) (0)
    • ilość pokoi na II kondygnacji:

      (0) (0) (0) (0) (0)
    • Ilość łazienek

      Na parterze (0) (0)
      Na II kondygnacji (0) (0)
    • Funkcja - opcje dodatkowe

      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
    • (0)
      (0)
    • (0)
      (0)
    • (0)
      (0)
    • Garaż

      (0) (0) (0)
    • Piwnica

      (0) (0)