Forum

  • Agata

    niezarejestrowany
  • Witam, bardzo podoba mi się projekt ale bardzo zależy mi na kilku modyfikacjach: 1) w miejscu WC i pralni zrobienie jednego pomieszczenia gospodarczego, 2) zamiana miejscami pokoju nr 8 i łazienki nr 6 przy jednoczesnym zachowaniu ich wymiarów (ewentualnie mała korekta :) 3) domknięcie kuchni kosztem salonu i zmieszczenie w kuchni małego stolika śniadaniowego przy ewentualne wydłużenie salonu kosztem tarasu jak jest w projekcie Merlin IV. Zależy mi też na wprowadzeniu zmian z zachowaniem pow. użytkowej do max 100 m2 aby móc korzystać z programu MdM dziękuję za odpowiedź

    utworzony: 09-05-2016 (13:52:28) Merlin
    Odpowiedz
  • Studio Atrium

  • Witam.
    Istnieje możliwość wykonania wszystkich opisanych przez Panią zmian. Na tego typu modyfikacje wyrażamy bezpłatnie pisemną zgodę na zmiany na podstawie której zmiany może wykonać lokalny architekt który będzie adaptował projekt do warunków miejscowych i z nim proszę uzgodnić koszty wykonania zmian.
    Projekt spełnia wymogi programu MDM. Po odjęciu powierzchni kotłowni której w ramach MDM nie wlicza się do powierzchni użytkowej ma on 90,60m2 więc może Pani powiększyć salon jeszcze o 9,4m2.

    utworzony: 09-05-2016 (14:11:49)
  • Agata

    niezarejestrowany
  • bardzo dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie - czy istnieje możliwość wydłużenia domu i o ile aby w ten sposób powiększyć salon i pokoje 7 i 8 i żeby dom jednocześnie zachował powierzchnie użytkową do 100 m2 (MdM)

    utworzony: 16-05-2016 (12:19:28)
  • Studio Atrium

  • Istnieje mozlwiość wydłużenia bryły budynku o ok. 95cm.

    utworzony: 16-05-2016 (16:29:38)
  • Agata

    niezarejestrowany
  • Witam ponownie, czy ten projekt domu jest możliwy na wąskiej działce poniżej 16m?

    utworzony: 18-07-2016 (14:42:15)
  • Studio Atrium

  • Przykro nam ale Merlin jest za szeroki na działkę o szerokości 16m. Minimalna szerokość działki to w tym przypadku 19,03m.

    utworzony: 18-07-2016 (14:59:26)
  • Agata

    niezarejestrowany
  • Dziękuję za odpowiedź. Gdzieś czytałam ze dla działek o szerokości poniżej 16m są inne wymogi usytuowania budynku - odległość od sąsiedniej działki 1,5m? możecie państwo przybliżyć mi ten temat? Który Państwa projekt nadaję się na tak wąską działkę?

    utworzony: 19-07-2016 (13:30:15)
  • Studio Atrium

  • Prawo budowlane dopuszcza sytuowanie na działkach o szerokości mniejszej niż 16m, budynku w odległości 1,5m od granicy pod warunkiem że ściany boczne nie będą miały otworów okiennych i drzwiowych. W przypadku Merlina musiałaby Pani zrezygnować z okien na dwóch elewacjach bocznych ponieważ po postawieniu budynku pozostaje do dyspozycji 5,05m (16m-10,95m) więc przy założeniu że z jednej strony będzie 1,5m to z drugiej zostaje 3,55m. Tak więc projekt Merlin jest za szeroki na Pani dzia??kę. Z budynków parterowych w grę wchodzi projekt domu Neptun, do którego obejrzenia zapraszamy.

    utworzony: 19-07-2016 (14:34:21)
    Odpowiedz
  • Wizualizacja
  • Rzut parteru
  • Rzut piętra
  • Rzut poddasza
Render

Twój koszyk

Nie masz nic w koszyku

    Facebook

    Pomoc

    Lub wybierz parametry projektu i kliknij przycisk "Pokaż projekty" znajdujący się pod formularzem

    • Powierzchnia użytkowa

      m2
    • Powierzchnia zabudowy

      m2
    • Powierzchnia całkowita

      m2
    • Szerokość | długość działki

      | m
    • Maks. szerokość elewacji frontowej

      m
    • ilość pokoi na parterze:

      (0) (0) (0) (0) (0)
    • ilość pokoi na II kondygnacji:

      (0) (0) (0) (0) (0)
    • Ilość łazienek

      Na parterze (0) (0)
      Na II kondygnacji (0) (0)
    • Funkcja - opcje dodatkowe

      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
    • (0)
      (0)
    • (0)
      (0)
    • (0)
      (0)
    • Garaż

      (0) (0) (0)
    • Piwnica

      (0) (0)