ŚWIĄTECZNA PROMOCJA TRWA! -> ZOBACZ PROJEKTY DOMÓW Z RABATEM 800 zł schowaj »

Forum

  • mieszkanka domu texas

    niezarejestrowany
  • mieszkamy w texasie od prawie 3 lat. podzielę się doświadczeniami i zmianami:
    1. wiatrołap - zlikwidowaliśmy małe wc i mamy duży wiatrołap - przydaje się ! wejście główne takie jak na projekcie, ale drugie wejście z wiatrołapu do domu jest zlikwidowane i wchodzimy przez wc, którego nie ma. zabudowaliśmy całą ścianę przylegającą do kuchni od góry do dołu szafami w wiatrołapie.



    2. salon z kuchnią - zmniejszyliśmy okno w kuchni od strony tarasu (i tak samo w sypialni, żeby było symetrycznie). bez zmniejszenia okna nie miałam pojęcia, gdzie umieścić lodówkę. ''wyciągnęłam'' sciany kuchnia/salon o głębokość szafek kuchennych, żeby nie było widać boku lodówki - stoi w miejscu zmniejszonego okna. ustawienie sofy i stołu, kominka jest identyczne jak w projekcie. mała porada odnośnie okien tarasowych. upierałam się, że muszę mieć takie bez belki poziomej, żeby w momencie otwierania wszystkich okien tarasowych, mieć widok bez żadnych ram - ani razu z tego nie skorzystałam! jedno skrzydło jest dość mocno eksploatowane, bo wciąż wchodzimy i wychodzimy nim na ogród. zawsze jednak pamiętam o tym, żeby okna tarasowe były zamknięte - prosta przyczyna - wchodzi nimi robadztwo! i równie dobrze pozostałe skrzydła mogły by być nie otwieralne.



    3. łazienka - ustawienie identyczne jak na projekcie. fajnie jest mieć i prysznic i wannę. mamy niestety jeden zlew - gdybym robiła dzisiaj - byłyby dwa!



    4. pozostałe pokoje i garderoba - ustawienia prawie takie same jak w projekcie



    5. kotłownia - mamy piec wielofunkcyjny - palimy peletem, umywalkę mamy pod oknem - za małą, w kotłowni przydaje się wielka umywalka, stoi w niej także pralka i zbiornik na wodę, który mamy podgrzewany solarami. świetne rozwiązanie, bo latem nie musimy odpalać pieca.



    6. powiększyliśmy taras, na którym jest leżak, dwa krzesła i w sezonie letnim basen - jak dla mnie, to jeszcze z każdej strony metr by się przydał. taras jest najbardziej użytkowanym miejscem latem. wybudowaliśmy dodatkową altanę ale i tak przegrywa ona z tarasem. nie zadaszyliśmy go, ze względu na zimę i słońce, które ogrzewa salon.
    i na koniec:
    duże okna tarasowe zimą są w stanie ogrzać taras, jeśli są ustawione od południa. latem, wystarczą podgumowane żaluzje wewnętrzne i jest chłodno. mamy ogrzewanie podłogowe w salonie, kuchni, wiatrołapie, przedpokoju i łazience - brakuje w sypialni - wcześniej myślałam, że to zbędny wydatek. ściany budynku wyciągneliśmy dodatkowo pół metra do góry i zrobiliśmy poddasze użytkowe - na razie jest tam graciarnia ale po wyciągnięciu ścian dom prezentuje się bardziej okazale, niż na fotkach z projektu - a koszty 50cm muru, znikome w porównaniu z całością. mamy też 3 okna dachowe i dodatkowe 100m2 w razie czego. brakuje mi pomieszczenia typu pralnia. teraz tą funkcję pełni pokoj nr 9 - jest też spiżarnią. i gdyby nie musiał być też pokojem gościnnym, to wszystko byłoby ok. powiększyliśmy wyłaz na górę, bo może w przyszłości zrobimy schody i wyremontujemy górę. średnio jednak widzę schody w przedpokoju. dom w środku sprawia wrażenie przestronnego (o ile się go nie zagraci).

    utworzony: 11-07-2015 (01:03:05) Texas
    Odpowiedz
  • Robert

    niezarejestrowany
  • Witam,
    Zdecydowaliśmy się z żoną na ten projekt i chcielibyśmy zobaczyć jak będzie wyglądał :) Może Pan/Pani przysłać zdjęcia domku, zarówno z zewnątrz, jak i z wewnątrz? :) malx@o2.pl

    utworzony: 12-11-2015 (12:02:34)
  • W stanie surowym

    niezarejestrowany
  • Przepraszam czy moglibyśmy pojechać do pani i obejrzeć dom mój e-mail kapi_2003kap@wp.pl proszę o odpowiedź:)

    utworzony: 15-10-2016 (10:43:04)
  • Kacper

    niezarejestrowany
  • Witam,
    Jestem w stanie surowym. Chciałbym zobaczyć ten dom. Gdzie pani mieszka? Proszę o odpowiedź:)

    utworzony: 15-10-2016 (10:55:18)
  • Graciosa

    niezarejestrowany
  • Witam serdecznie, można prosić o informację z wymiarami wyłazu na strych? :) Tez chcemy je w przyszlosci zaadaptowac i narazie nie wiemy gdzie zaplanowac schody. Bede bardzo wdzieczna za informacje :)

    utworzony: 22-11-2016 (17:31:11)
  • Studio Atrium

  • Wyłaz strychowy o wymiarach 60x120cm zaprojektowano w holu. Na e-maila wysłaliśmy rzut parteru, aby mogła Pani zobaczyć w którym dokładnie miejscu jest wyłaz .

    utworzony: 23-11-2016 (12:49:06)
  • Biszkop83

    niezarejestrowany
  • Witam. Jestem na etapie stanu surowego budowy domu według projektu Texas. My akurat niewiele w nim zmieniłem. Jedynie zlikwidowałem jedno okno w kuchni, to od tarasu i zmniejszył okno w łazience. Bardzo ucieszył mnie Pani post, że domek jest funkcjonalny, bo moja żona od wyboru projektu nie daje mi żyć :). Twierdzi, że pomieszczenie są nie ustawne, a najgorzej jest z salonem. Jeżeli istniała by możliwość podesłania kilku zdjęć z urządzonego już domku to będę wdzięczny. Mój mail: lukasz.ordon@gmail.com. Z góry dziękuję i życzę wielu przyjemnych chwil w Texasie :) Pozdrawiam Łukasz Ordon

    utworzony: 28-09-2017 (21:41:44)
    Odpowiedz
  • Wizualizacja
  • Rzut parteru
  • Rzut piętra
  • Rzut poddasza
Render

Twój koszyk

Nie masz nic w koszyku

    Facebook

    Pomoc

    Lub wybierz parametry projektu i kliknij przycisk "Pokaż projekty" znajdujący się pod formularzem

    • Powierzchnia użytkowa

      m2
    • Powierzchnia zabudowy

      m2
    • Powierzchnia całkowita

      m2
    • Szerokość | długość działki

      | m
    • Maks. szerokość elewacji frontowej

      m
    • ilość pokoi na parterze:

      (0) (0) (0) (0) (0)
    • ilość pokoi na II kondygnacji:

      (0) (0) (0) (0) (0)
    • Ilość łazienek

      Na parterze (0) (0)
      Na II kondygnacji (0) (0)
    • Funkcja - opcje dodatkowe

      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
    • (0)
      (0)
    • (0)
      (0)
    • (0)
      (0)
    • Garaż

      (0) (0) (0)
    • Piwnica

      (0) (0)