Forum

  • Ryszard

    niezarejestrowany
  • Mam pytanie. Czy w orientacyjnym kosztorysie, jaki Państwo podajecie, uwzględniono strop nośny? Pytam dla tego że koszty są podobne jak w wypadku wersji ze stropem lekkim, natomiast inne wersje RICARDO (te z poddaszem), mają już podany zupełnie inny kosztorys. W warunkach zabudowy mam podany min. kąt nachylenia dachu 35 st. , zatem wersji Ricardo poniżej tego kąta nie postawię, a na wersję z użytkowym poddaszem (np tą z 38% nachyleniem, nie będzie mnie stać ani nie mam takiej potrzeby. Bardzo też proszę o przesłanie na maila zestawienia stolarki okiennej, żebym mógł zapoznać się z ofertą i kosztami u ew. wykonawców.
    Z góry dziękuję.

    utworzony: 08-01-2015 (14:16:05) Ricardo X
    Odpowiedz
  • Studio Atrium

  • Koszty podane na naszej stronie internetowej są wyliczone za pomocą kalkulatora kosztów z portalu mybudujemy.pl. Wartość kosztowa powstaje poprzez przemnożenie powierzchni użytkowej budynku przez wskaźnikową cenę metra kwadratowego. Stąd wyliczenia te należy traktować jako szacunkowe, ponieważ nie biorą one pod uwagę specyfiki konkretnego projektu, rodzaju materiałów z których został zaprojektowany, a jedynie powierzchnię budynku. Podane ceny szacunkowe są cenami netto (bez VAT). Zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej zostało wysłane na podanego e-maila.

    utworzony: 09-01-2015 (15:09:21)
  • Veronika

    niezarejestrowany
  • @Studio Atrium: Ja tez się podłącze do prośby o przesłanie zestawienia stolarki okiennej . pozdrawiam

    utworzony: 16-01-2015 (12:35:27)
  • marek schmidt

    niezarejestrowany
  • jestem zainteresowany projektem domu ricardo 10 uprzejmie prosze o zestawiwnie stolarki oraz czy jest możliwosc postawienia schodów zabiegowych w innym kształcie np kwadrat interesuje mnie też jakie są rozwiązania stropu pozdrawiam

    utworzony: 23-12-2015 (12:27:48)
  • Studio Atrium

  • Zestawienie stolarki wysłaliśmy na maila. Strop jest lekki drewniany. Proszę o obejrzenie projektów podobnych, w których strop jest nośny gestożebrowy typu Porotherm - Ricardo IV, Ricardo V, Ricardo VI, Ricardo VII i Ricardo XIV. Przy takiej konstrukcji stropu można wykonać pełnowartościowe poddasze na którym skosy nie są tak duże jak w przypadku stropu lekkiego w którym nie ma ściany kolankowej i skos schodzi do podłogi. W projektach tych schody są w innym miejscu.

    utworzony: 24-12-2015 (11:44:53)
    Odpowiedz
  • Wizualizacja
  • Rzut parteru
  • Rzut piętra
  • Rzut poddasza
Render

Twój koszyk

Nie masz nic w koszyku

    Facebook

    Pomoc

    Lub wybierz parametry projektu i kliknij przycisk "Pokaż projekty" znajdujący się pod formularzem

    • Powierzchnia użytkowa

      m2
    • Powierzchnia zabudowy

      m2
    • Powierzchnia całkowita

      m2
    • Szerokość | długość działki

      | m
    • Maks. szerokość elewacji frontowej

      m
    • ilość pokoi na parterze:

      (0) (0) (0) (0) (0)
    • ilość pokoi na II kondygnacji:

      (0) (0) (0) (0) (0)
    • Ilość łazienek

      Na parterze (0) (0)
      Na II kondygnacji (0) (0)
    • Funkcja - opcje dodatkowe

      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
    • (0)
      (0)
    • (0)
      (0)
    • (0)
      (0)
    • Garaż

      (0) (0) (0)
    • Piwnica

      (0) (0)