WIELKA MAJÓWKA -> PROJEKTY DOMÓW Z RABATEM 1000 zł schowaj »

Forum

  • Mariusz Krupa

    niezarejestrowany
  • Witam Szanowni Państwo jestem o krok od zakupienia projektu winston. Jednakże mam dylemat. Jeżeli kupiłbym go w lustrzanym odbiciu to z godnie ze sztuką budowlaną taras oraz cała jego część, czyli salon i kuchnia byłaby od południowego zachodu. Mój architekt obraził się prawie na mnie, kiedy powiedziałem mu, że chce wersję podstawową. Wtedy salon byłby od wschodu a kuchnia od północy. Mam wielu znajomych, którzy mają usytuowane domy gdzie maja salony od południa i południowego zachodu......Proszę mi wierzyć, że każdy z nich gdyby mógł to przekręciłby dom tak by salon nie był przez cały dzień nasłoneczniony, że nie wspominają o tarasie, na którym nie mogą przebywać w czasie lata.
    Pytanie moje jest następujące...Kupując projekt w wersji podstawowej to czy dostatecznie dużo światła będę miał w salonie? W wersji podstawowej taras oraz salon byłby od południowego wschodu z naciskiem na wschód martwi mnie, że może być za ciemno i ponuro jednak rozwiązuje problem tarasu w upalne dni oraz całodniowego słońca w salonie. I kolejne pytanie czy można wstawić do kotłowni piec na ekogroszek z podajnikiem.

    utworzony: 05-02-2013 (11:53:15) Winston
    Odpowiedz
  • Studio Atrium

  • Dziękujemy za zainteresowanie naszym projektem.

    Z Pana opisu wynika, że wjazd na działkę znajduje się od strony północnej. Przy takiej orientacji względem stron świata może się Pan zdecydować na projekt Winston zarówno w wersji podstawowej jak i lustrzanym odbiciu, ale w naszej opinii bardziej korzystne będzie lustrzane odbicie. W tej wersji projektu pokój dzienny i taras znajdują się od strony południowo-zachodniej, co jest powszechnie uważane za optymalne rozwiązanie, ponieważ zapewnia odpowiednie nasłonecznienie i nagrzanie pomieszczeń. Poza wpływem na samopoczucie domowników, optymalne oświetlenie pomieszczeń ma również uzasadnienie ekonomiczne, ponieważ pozwala zaoszczędzić energię elektryczną. W dobie kiedy coraz więcej mówi się o budownictwie energooszczędnym i pasywnym, którego celem jest ograniczenie zużycia energii, właściwe usytuowanie pomieszczeń względem stron świata ma dodatkowe znaczenie i jest jednym z istotnych elementów branym pod uwagę przy projektowaniu tego typu budynków.

    Nie bez racji jest stwierdzenie, że przebywanie w zbyt nasłonecznionym i nagrzanym pokoju dziennym nie jest komfortowe, proszę jednak pamiętać, że w naszej strefie klimatycznej nasłonecznienie i ilość światła przez większość roku są ograniczone. W okresie letnim, kiedy ilość światła wpadającego do pokoju dziennego jest nadmierna, można np. zastosować rolety okienne.

    Jeśli chodzi o taras to w okresie silnego nasłonecznienia korzystanie z niego jest faktycznie ograniczone, szczególnie gdy nie jest on zadaszony, tak jak w projekcie Winston. Wyjściem z tej sytuacji może być drewniana pergola, stanowiąca oparcie dla roślin pnących, która może pełnić funkcję zadaszonego tarasu.

    Aby w Winstonie zainstalować piec na ekogroszek z podajnikiem, konieczne jest powiększenie kotłowni . Najprościej będzie zrobić to kosztem części garażu, jednocześnie powiększając garaż o tyle, ile zabrano na kotłownię. Wycena dotycząca przygotowania projektu, uwzględniającego wprowadzenie takiej zmiany została wysłana na podany adres e-mail.

    utworzony: 07-02-2013 (15:10:57)
    Odpowiedz
  • Wizualizacja
  • Rzut parteru
  • Rzut piętra
  • Rzut poddasza
Render

Twój koszyk

Nie masz nic w koszyku

    Facebook

    Pomoc

    Lub wybierz parametry projektu i kliknij przycisk "Pokaż projekty" znajdujący się pod formularzem

    • Powierzchnia użytkowa

      m2
    • Powierzchnia zabudowy

      m2
    • Powierzchnia całkowita

      m2
    • Szerokość | długość działki

      | m
    • Maks. szerokość elewacji frontowej

      m
    • ilość pokoi na parterze:

      (0) (0) (0) (0) (0)
    • ilość pokoi na II kondygnacji:

      (0) (0) (0) (0) (0)
    • Ilość łazienek

      Na parterze (0) (0)
      Na II kondygnacji (0) (0)
    • Funkcja - opcje dodatkowe

      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
    • (0)
      (0)
    • (0)
      (0)
    • (0)
      (0)
    • Garaż

      (0) (0) (0)
    • Piwnica

      (0) (0)