WIELKA MAJÓWKA -> PROJEKTY DOMÓW Z RABATEM 1000 zł schowaj »

Forum

  • johnny

    niezarejestrowany
  • Podoba mi się projekt Winston III, jednak nie jestem przekonany co do stropu lekkiego zintegrowanego. Tradycyjny strop jest w wersji SP ale tutaj z kolei nie odpowiada mi kotłownia, musi być na gaz. Mam trzy pytania: 1. Czy jest możliwość modyfikacji WIII SP w zakresie kotłowni oraz dodatkowego wc? 2. Czy w ogóle ma to sens w przypadku poddasza nieużytkowego, jakie są wady i zalety zastosowania poszczególnych stropów? 3. Gdzie w wersji SP układa się ocieplenie, na stropie czy pod dachem?

    utworzony: 02-03-2016 (22:37:25) Winston III SP
    Odpowiedz
  • Studio Atrium

  • Witam,

    To że kotłownia jest na paliwo stałe, a Pan potrzebuje na gaz nie jest przeszkodą, gorzej gdyby było w drugą stronę. Można zatem w tym projekcie (Winston III SP) powrócić do mniejszej kotłowni i wc. Z naszego punktu widzenia projektowanie stropów ciężkich w parterówkach nie ma sensu. Jedyną wadą jaką niektórzy inwestorzy widzą w stropie lekkim jest to, że ten strop jest przykręcony do konstrukcji więźby, a jak wiadomo drewno pracuje i przy jakimś słabym wykonaniu tego sufitu mogą się pojawiać co jakiś czas drobne rysy na łączeniach płyt. Trzeba po prostu przypilnować aby było tak jak w projekcie. W wersji SP ocieplenie jest położone na stropie, a w tej lekkiej wersji również tylko pomiędzy stelażem.

    utworzony: 04-03-2016 (12:50:42)
  • johnny

    niezarejestrowany
  • Dziękuję za odpowiedź. A co Państwo sądzą o zastosowaniu w stropie drewna zamiast płyt gipsowo-kartonowych w Winston III? Wady/zalety?

    utworzony: 28-03-2016 (22:20:36)
  • Studio Atrium

  • Więźba dachowa w Winstonie III jest tak skonstruowana że lepszym rozwiązaniem niż strop belkowy jest sufit podwieszany do kleszczy które przenoszą siły rozporu dachu.

    utworzony: 29-03-2016 (16:21:17)
    Odpowiedz
  • Wizualizacja
  • Rzut parteru
  • Rzut piętra
  • Rzut poddasza
Render

Twój koszyk

Nie masz nic w koszyku

    Facebook

    Pomoc

    Lub wybierz parametry projektu i kliknij przycisk "Pokaż projekty" znajdujący się pod formularzem

    • Powierzchnia użytkowa

      m2
    • Powierzchnia zabudowy

      m2
    • Powierzchnia całkowita

      m2
    • Szerokość | długość działki

      | m
    • Maks. szerokość elewacji frontowej

      m
    • ilość pokoi na parterze:

      (0) (0) (0) (0) (0)
    • ilość pokoi na II kondygnacji:

      (0) (0) (0) (0) (0)
    • Ilość łazienek

      Na parterze (0) (0)
      Na II kondygnacji (0) (0)
    • Funkcja - opcje dodatkowe

      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
      • (0)
    • (0)
      (0)
    • (0)
      (0)
    • (0)
      (0)
    • Garaż

      (0) (0) (0)
    • Piwnica

      (0) (0)