Przegląd bram garażowych firmy Hormann

Firma Hormann jest największym europejskim producentem bram garażowych i przemysłowych oraz urządzeń do automatycznego sterowania bramami. Jest również liderem w produkcji drzwi, systemów przeładunkowych oraz zamknięć przeciwpożarowych różnego typu. Korzystając z ogromnego doświadczenia wytwarza produkty najwyższej jakości, stale udoskonalając bezpieczeństwo użytkowników oraz stosując najnowsze, często opatentowane rozwiązania.

Atutem firmy jest szeroka oferta produktów różnego typu, począwszy od bram garażowych uchylnych i segmentowych wykonywanych ze stali cynkowanej ogniowo, ocieplanych lub nie oraz ekskluzywnych bram z wypełnieniem drewnianym, które cieszą się powodzeniem wśród elity finansowej. Firma Hormann oferuje bogate możliwości indywidualnego dopasowywania bram do potrzeb użytkowników proponując największą paletę wzorów bram i drzwi wejściowych, w serii Design i TopComfort. Bramy można instalować w otworach o dowolnym kształcie a ich kolor dobrać wg uznania z palety RAL, w taki sposób aby dopasować go do koloru elewacji budynku.

Brama segmentowa LTE 40

Brama segmentowa nieocieplana.

Segmenty wykonane z blachy cynkowanej ogniowo, pokryte są obustronnie warstwą gruntującej farby poliestrowej, w strukturze woodgrain. Przetłoczenia bramy w dwóch wzorach: przetłoczenia poziome lub w kształcie kasetonów. Oba wzory występują w dwóch rozmiarach S i M. Ościeżnica bramy wykonana jest z cynkowanej ogniowo blachy stalowej, w strukturze woodgrain, z uszczelkami bocznymi i podstawą ościeżnicy z tworzywa sztucznego. Ościeżnica jest zabezpieczona przed przytrzaśnięciem dłoni.Ciężar płyty bramy równoważą sprężyny skrętne lub naciągowe.

Wymiary: szerokość od 2250 do 5000 mm x wysokość od 1875 do 2750 mm.

Wyposażenie dodatkowe: napęd ProMatic lub SupraMatic.

Brama segmentowa LPU 40

Brama segmentowa ocieplana.

Segmenty wykonane z blachy cynkowanej ogniowo i wypełnione pianką poliuretanową (bez freonu); Grubość segmentów na całej powierzchni 42 mm; Segmenty bramy pokryte są obustronnie warstwą gruntującej farby poliestrowej, w strukturze woodgrain lub silkgrain; Przetłoczenia bramy w trzech różnych wysokościach lub w trzech różnych szerokościach kasetonów, równomiernie rozłożonych na szerokość i wysokość bramy. Ciężar płyty bramy równoważą sprężyny skrętne lub naciągowe. Współczynnik K dla płyty bramy: k=0,90 W/m2K.

Wymiary: szerokość od 2250 do 5500 mm x wysokość od 1875 do 3000 mm

Wyposażenie dodatkowe: napęd ProMatic lub SupraMatic

Brama segmentowa LPU 40 z drzwiami przejściowymi, bez progu

Drzwi otwierają się na zewnątrz (lewe lub prawe) i są wyposażone w samozamykacz i zamek zapadkowy z wkładką patentową oraz okucia z tworzywa sztucznego. Dzięki opatentowanym przez firmę Hermann rozwiązaniom drzwi praktycznie nie mają progu. Szerokość przejścia w drzwiach wynosi 800 mm. Drzwi montowane są w bramach z przetłoczniami poziomymi (rozmiary S, M i L) i w kształcie kasetonów.

Wymiary: szerokość od 2250 do 5500 mm x wysokość od 1875 do 3000 mm

Wyposażenie dodatkowe: napęd ProMatic lub SupraMatic.

Brama EPU Hormann

Brama segmentowa ocieplana.

Segmenty wykonane z blachy cynkowanej ogniowo i wypełnione pianką poliuretanową (bez freonu); Grubość segmentów 42/20 mm; Segmenty bramy pokryte są obustronnie warstwą gruntującej farby poliestrowej, w strukturze woodgrain lub silkgrain; Przetłoczenia bramy w trzech różnych wysokościach lub w trzech różnych szerokościach kasetonów, równomiernie rozłożonych na szerokość i wysokość bramy. Ciężar płyty bramy równoważą sprężyny skrętne lub naciągowe. Współczynnik K dla płyty bramy: k=1,36 W/m2K.

Wymiary: szerokość od 2250 do 5500 mm x wysokość od 1875 do 3000 mm

Wyposażenie dodatkowe: napęd ProMatic lub SupraMatic

Brama Decograin Hormann

Brama segmentowa ocieplana.

Segmenty wykonane są z blachy cynkowanej ogniowo i wypełnione pianką poliuretanową (bez freonu). Powierzchnia bramy pokryta jest okleiną drewnopodobną w kolorze złotego dębu lub mahoniu i przetłoczona poziomo lub w kasetony. Przetłoczenia bramy w trzech różnych wysokościach lub w trzech różnych szerokościach kasetonów, równomiernie rozłożonych na szerokość i wysokość bramy. Ciężar płyty bramy równoważą sprężyny skrętne lub naciągowe.

Wszystkie bramy typu Decograin oferowane są w dwóch typach bram segmentowych: EPU (o grubości segmentów 42/20 mm) i LPU (grubość segmentów 42/42 mm).

Bramy Design Hormann

Brama segmentowa LPU w strukturze silkgrain z elementami dekoracyjnymi ze stali nierdzewnej (10 wzorów); wzór bramy może być dopasowany do drzwi wejściowych do budynku serii TopComfort.

Bramy drewniane LTH Hormann

Segmenty bramy wypełnione litym drewnem: świerkiem skandynawskim lub kanadyjskim, podwójnie zaimpregnowane w kolorze pini i tym samym zabezpieczone przed sinicą i szkodnikami drewna; Ościeżnica bramy wykonana jest z blachy stalowej ocynkowanej ogniowo i pokryta warstwą gruntującej farby poliestrowej w kolorze białym. Ciężar płyty bramy równoważą sprężyny skrętne.

W ofercie 7 wzorów płyty bramy z możliwością wykonania własnej kompozycji.

Bramy uchylne N80 Hormann

Stosowane do garaży szeregowych lub hal garażowych. Płyta bramy wykonana jest ze stali i przetłoczona pionowo lub poziomo, w jodełkę lub kasetony i usztywniona dwoma poziomymi płaskownikami stalowymi. Możliwe wykonanie w wersji Decograin z drewnopodobną okleiną w kolorze złotego dębu lub mahoniu. Ciężar bramy równoważy wielosprężynowy układ zabezpieczający z ochroną przed przytrzaśnięciem palców.
Brama wyposażona jest w gałkę z tworzywa sztucznego oraz uchwyt od strony wewnętrznej. Zamek z wkładką patentową; brama ryglowana jest w dwóch punktach – trzecie ryglowanie za dopłatą.

Dodatkowe wyposażenie: płyty ocieplające, przeszklenia, napędy do bramy ProMatic lub SupraMatic firmy Hormann.
Wymiary bram: szerokość od 2250 do 3000 mm, wysokość od 1920 do 2750 mm

Brama uchylna N80 z wypełnieniem drewnianym

Płyta bramy zbudowana z ramy stalowej wypełnionej deskami z litego drewna – świerku skandynawskiego lub kanadyjskiego – impregnowanego preparatami zabezpieczającymi przed sinieniem i szkodnikami. Do wyboru kilka wzorów ułożenia desek. Ciężar bramy równoważy wielosprężynowy układ zabezpieczający z ochroną przed przytrzaśnięciem palców.

Wymiary bram: szerokość od 2250 do 3000 mm, wysokość od 1920 do 2750 mm

Brama uchylna DF 98

Brama uchylna przeznaczona do garaży podwójnych. Budowa podobna do bramy N80 z tą różnicą, że ciężar płyty bramy równoważy zespół sprężyn naciągowych, składający się, w zależności od ciężaru bramy od 6 do 10 sprężyn z każdej strony. Również dostępne w wersji decograin lub z wypełnieniem drewnianym.

Wymiary bram: szerokość od 4000 do 5000 mm, wysokość od 2000 do 2250 mm.

Brama segmentowa z przeszkleniem

Przeszklenia mogą być montowane zarówno do bram segmentowych LTE 40, EPU 40 i LPU 40 jak również do bram uchylnych N 80 i DF 98. W przeszkleniach stosowana jest pojedyncza lub podwójna szyba z tworzywa sztucznego lub z poliwęglanu. Firma Hormann oferuje cztery rodzaje przeszkleń, których wielkość jest dostosowana do kształtu i wielkości przetłoczeń płyty bramy. Najładniej prezentuje się nowy wzór przeszklenia o nazwie Sunrise.

facebook
infolinia 33 822 94 96 Konsultant Ulubione (0)